- 89
- 79
- 31
- 24
- 16
- 1
299 грн.
Футболка з українською символікою, дитяча, з вишиванкою. 100% бавовна. Принт витримує 200 разів прання. Після замовлення друкується і доставляється Вам за 3 - 5 днів.
Історія вишиванки, як народного символу України іде коренями в глибину століть. Дані археологічних розкопок та свідчення літописців підтверджують, що вишивання як вид мистецтва в Україні почалось ще з незапам’ятних часів. На жаль пам’ятки української вишивки збереглися тільки за останні кілька століть, але і цього досить, щоб збагнути, що елементи символіки орнаментів української вишивки збігаються з орнаментами, що прикрашали посуд давніх жителів нашої території періоду трипільської культури.
Вишиванка – назва, яку зараз носить традиційна українська вишита чоловіча або жіноча сорочки, а також її сучасні зразки, які в українській культурі починаючи з 20 століття носяться окремо, разом з європейським костюмом, як святковий, патріотичний та культовий одяг одночасно. Вишиванка є єдиним елементом українського строю, що питомо перейшов до міської української культури, і послугував натхненням для багатьох одежин нашого часу, як то футболки, сукні, блузки, краватки тощо, що оздоблені вишитими візерунками.
У давні часи мотиви вишиванки відображали елементи символіки різних древніх культів. Протягом багатьох століть безпосередній конкретний зміст символів на вишиванках губився, але традиції їхнього використання не зникли.
Є три мотиви орнаментів за якими поділяються вишивка:
Геометричні (абстрактні) орнаменти взагалі властиві всій українській міфології. Вони дуже прості: кружечки, ромби, зиґзаґи, лінії, трикутники, хрести (прості й подвійні). Зараз звісно ж важко сказати, який зміст несли ці символи раніше. Сьогодні на їх основі в народній вишивці широко використовуються такі мотиви, як «баранячі роги», «кучері», «гребінці» тощо.
В основі рослинного орнаменту покладено прагнення додати в вишивку неповторну красу природи. В український вишивці часто використовуються такі мотиви, як «виноград», «хміль», «барвінок», «дубові листи» тощо. Мотив «барвінку», наприклад, є символом нев’янучого життя, візерунок «яблучне коло», розділений на чотири сектори, з вишиванням протилежних частин одним кольором – символ любові. В наш час у вишивці зустрічається і древній символ «дерево життя», зображуваний переважно стилізовано у формі листівок та гілок.
У вишивках зооморфічних (тварин) орнаментів зображуються: кінь, заєць, риба, жаби; із птахів – півень, сова, голуб, зозуля; з комах – муха, метелик, павук, летучі жуки. Та у багатьох випадках зооморфні орнаменти є своєрідний, властивий даній вишивальниці, зображеннями, у яких відбиває її індивідуальне бачення візерунка.
У часи Незалежності України вишиванка поступово почала знову ставати загальнонародною та символічною одежею нашого народу. Як чоловічі, так і жіночі варіації на тему традиційних вишиванок нині поширене явище під час урочистих та загальнодержавних заходах, на мітингах, посіли своє місце у весільній моді.
Вишиванка стала дрес-кодом,а інколи і безкоштовною перепусткою до певних молодіжних тусовок та арт-закладів України, особливо в дні державних свят.
Окремим явищем повстали вишиванкові ходи наприкінці 2000-х, коли, не прив’язуючись до існуючих свят, однієї вишиванки стало достатньо як причини організації масової зустрічі. Подібні святкові прогулянки з українською музикою, піснями, патріотичними гаслами найбільшу поширеність набули серед молоді, і регулярно проходять в більшості міст України.
Саме тому вишиванка вважається не просто символом України, а й потужним оберегом, тому що візерунки на них несуть захисну функцію, а якщо вони вишиті з любов’ю, то ще й цілющу функцію.
Не слід забувати і про те, як важливо сьогодні не забувати хто ти і звідки, своєрідним нагадуванням кожному з нас може слугувати саме українська вишиванка.
Основні атрибути | |
---|---|
Країна виробник | Украина |
Вид виробу | Футболка |
Сезон | Літо |